Belka
Niedziela, 23 Września 2018   imieniny: Tekla, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pożegnanie lata w Warsztacie Terapii Zajęciowej...

Data dodania: 2018-09-21
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Top Medicus w Opatowie zakończyli lato. Z tej okazji w siedzibie warsztatu przy ulicy Szpitalnej w Opatowie uczestnicy przygotowali krótki program artystyczny. Występy wszystkim się pod... więcej »
 
 

Inauguracja roku szkolnego w Sulejowie

Data dodania: 2018-09-21
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i zakończenie termomodernizacji odbyło się w Specjalnym Ośrodku – Szkolno Wychowawczym w Sulejowie (powiat opatowski). W ośrodku z internatem uczą się dzieci i młodzież o różnym stop... więcej »
 
 

"Mała książka - Wielki Człowiek" -...

Data dodania: 2018-09-21
Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ożarowie zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek. Trzylatki”. więcej »
 
 

Spotkanie z Łukaszem Rzepką w Zespole Szkół...

Data dodania: 2018-09-21
19 września społeczność naszego liceum uczestniczyła w dwugodzinnej lekcji studyjnej towarzyszącej wydaniu „Wspomnień” Ben Ziona Wacholdera – Żyda pochodzącego z Ożarowa – „małego żydowskiego miasteczka, któ... więcej »
 
 

Cztery i pół kilometra dróg po remoncie

Data dodania: 2018-09-20
Za prawie milion złotych zmodernizowano cztery i pół kilometra dróg powiatowych w trzech gminach powiatu opatowskiego. Właśnie dokonano odbioru technicznego. Najdłuższy dwu i pół kilometrowy wyremontowany odcinek to drog... więcej »
 
 

Będzie siłownia pod "chmurką" w Zwoli w...

Data dodania: 2018-09-20
Powiat opatowski podpisał umowę z firmą z Chrzanowa w zakresie „Budowy ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej Otwartej Strefy Aktywności (OSA)” w Zwoli, gmina Sadowie. - W ramach zadania zostaną zamontowane urządzenia siłow... więcej »
 
 

Pompy ciepła w Zochcinku zamontowane

Data dodania: 2018-09-20
W minioną środę odbył się częściowy odbiór techniczny pomp ciepła w Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku.         Jak informuje Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski, komisja odebrała zamontowane zestawy gazow... więcej »
 
 

Młodzież z Dębna na przeglądzie piosenki w Tokarni

Data dodania: 2018-09-20
11 września 2018 młodzież ze SOSW w Dębnie im. Mieczysława Jopka uczestniczyła w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności ... więcej »
 
 

Lokalne Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości w...

Data dodania: 2018-09-20
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej utworzyło w Łagowie Lokalne Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości tj. miejsca udostępnianego dla przedsiębiorców z obszaru gmin: Baćkowic... więcej »
 
 

"AKADEMIA AKTYWNOŚCI - program zwiększenia szans...

Data dodania: 2018-09-19
„AKADEMIA AKTYWNOŚCI - program zwiększenia szans na rynku pracy osób powyżej 29 roku życia” Firma Business School Sp. Jawna zaprasza do udziału w projekcie „AKADEMI AKTYWNOŚ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 28
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola