Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Gminny Dzień Strażaka w Ożarowie

Data dodania: 2019-05-07
W Ożarowie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Przed przekazaniem miejscowej jednostce OSP samochodu ratowniczo-gaśniczego przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze. Grupa druhów otrzymała odznaczenia i wyró... więcej »
 
 

Ogłoszenie o sesji w dniu 13.05.2019

Data dodania: 2019-05-07
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie informuje, że w dniu 13.05.2019r. o godz. 10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie /-/ ... więcej »
 
 

3 maja

Data dodania: 2019-05-06
Dzień radosnego świętowania W 228. rocznicę Konstytucji Uroczystości w Opatowie rozpoczęły się od nabożeństwa w Kolegiacie św. Marcina. Po mszy mieszkańcy udali si... więcej »
 
 

Spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń i...

Data dodania: 2019-05-06
Z inicjatywy władz powiatu, Starosty Opatowskiego Tomasza Stańka i wiecestarosty Małgorzaty Jalowskiej, odbyło się kolejne, comiesięczne spotkanie opatowskich stowarzyszeń, które w swoich statutowych zadaniach mają wpisan... więcej »
 
 

Przekazanie nowego wozu strażackiego druhom z Ożarowa

Data dodania: 2019-05-06
Święto Strażackie w Ożarowie. Zawody i przekazanie nowego wozu bojowego. Tomasz Staniek, starosta opatowski wszystkim druhom złożył życzenia w imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Opatowie oraz przekazał pozdrowienia od Mini... więcej »
 
 

"Gloria victis et gloria memoribus" - chwała...

Data dodania: 2019-05-06
W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  relacja z obchodów 155. rocznicy śmierci Powstańców Styczniowych w Opatowie. Wspaniała patriotyczna postawa młodzieży opatowskich szkół.️ Prezentujemy tekst przemówienia, jakie ... więcej »
 
 

W 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja...

Data dodania: 2019-05-06
W 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja odbyły się uroczystości patriotyczne w Opatowie. Po mszy świętej w kolegiacie św. Marcina mieszkańcy miasta i gminy przeszli w pochodzie przed pomnik legendarnego dowódcy z p... więcej »
 
 

Powiat Opatowski złożył wniosek o dofinansowanie...

Data dodania: 2019-05-06
Powiat Opatowski kontynuuje politykę rozwoju opieki długoterminowej i senioralnej. Został zlożony przez spółkę Top Medicus wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewodztwa Świętokrzyskiego dotycz więcej »
 
 

Darmowa wypożyczalnia rowerów w Opatowie zaprasza

Data dodania: 2019-05-06
Rowery można wypożyczyć w dwóch punktach w Opatowie Podziemna Trasa Turystyczna: w godzinach od 10 do 18. Plac Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Promenada": w godzinach od 8 do 21. Regulaminy korzystania z wypożyczalni rowe... więcej »
 
 

Sukces ucznia Bartosza - Dawid Marcjan finalistą...

Data dodania: 2019-05-06
Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyły się  zawody finałowe XVII Olimpiady Znajomości Afryki. Opatowskiego „Bartosza” reprezentował uczeń klasy IIa - Dawid Marcjan, który uzyskał po raz d... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola