Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wielkanocna zbiórka żywności 2019

Data dodania: 2019-04-16
W dniach 05-06 kwietnia 2019r. na terenie Ożarowa w ośmiu sklepach odbyła się Wielkanocna zbiórka żywności.      Organizatorem zbiórki był Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowie pod patronatem Banku Żywności w Os... więcej »
 
 

Śniadanie Wielkanocne 2019

Data dodania: 2019-04-15
Śniadanie wielkanocne w Rynku Już po raz drugi w Rynku w Ożarowie odbyło się śniadanie wielkanocne, w którym uczestniczyli mieszkańcy miasta i gminy. Na stołach pojawiły się wiktuały świąteczne, pisanki, palemki, s... więcej »
 
 

Informacja o przestrzeganiu zasad prawidłowej...

Data dodania: 2019-04-11
Informacja o przestrzeganiu zasad prawidłowej segregacji odpadów Urząd Miasta i Gminy Opatów informuje, że od miesiąca maja bieżącego roku rozpocznie się kontrola w zakresie... więcej »
 
 

SISMS (3)

Data dodania: 2019-04-11
Bezpłatny System Informacji dla mieszkańców Wybierz sposób powiadamiania   więcej »
 
 

Najlepsi w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Data dodania: 2019-04-10
7 uczestników, uczniów naszych szkół, reprezentowało Gminę Ożarów w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 5 kwietnia 2019 r. w Opatowie. Łącznie wzięło w nich udzia więcej »
 
 

Przedłużenie terminu składania wniosków -...

Data dodania: 2019-04-10
INFORMACJA o przedłużeniu terminu składania wniosków przez osoby uprawnione do udziału we wspólnocie gruntowej Kamień Łukawski gm. Dwikozy więcej »
 
 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego...

Data dodania: 2019-04-08
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  PGKiM sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w Opatowie dnia 18 kwietnia 2019 r. o... więcej »
 
 

Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Data dodania: 2019-04-08
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Byliśmy w Zespole Szkół nr 2 w Opatowie. Rozdaliśmy cenne nagrody. Gratulujemy zwycięzcom. Turniej to nie tylko spr... więcej »
 
 

Debata na temat jakości nauczania w naszych szkołach

Data dodania: 2019-04-05
Debata na temat jakości nauczania w naszych szkołach. Starostwo Powiatowe w Opatowie 8 kwietnia 2019 roku. Godz 15.00 Zapraszam rodziców oraz uczniów. Chcemy poznać Państwa opinie. Tomasz Staniek - Starosta Opatowski więcej »
 
 

Bezpłatna rehabilitacja rolników ubezpieczonych w...

Data dodania: 2019-04-05
Zgodnie ze swoim ustawowym obowiązkiem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zapewnia rolnikom możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych tur... więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola