Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Święto Kwitnącej Wiśni 2019

Data dodania: 2019-04-17
Burmistrz Ożarowa, Spółdzielnia Producentów Owoców i Warzyw "NADWIŚLANKA" w Ożarowie zapraszają na XV Wojewódzkie Święto Kwitnącej Wiśni Nowe 2019, 28 kwietnia 2019 - plac OSP w Nowem więcej »
 
 

Wielkanocne warsztaty ,,ZROBIMY TO RAZEM" w...

Data dodania: 2019-04-17
11 kwietnia w zielonej scenerii wiosennych mandali, spotkali się wychowankowie przedszkolnej innowacji: „Mali plastycy” oraz „Klubu Kreatywnego Przedszkolaka” ich rodzice i nauczyciele. więcej »
 
 

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"- czyli...

Data dodania: 2019-04-16
3 kwietnia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im Bartosza Głowackiego po raz szósty odbył się Dzień Regionalny – konkurs wiedzy o regionie skierowany do uczniów klas pierwszych. Mottem przewodnim Dnia Regionalnego była... więcej »
 
 

Przestrzeń do wszechstronnego rozwoju, czyli...

Data dodania: 2019-04-16
Red.: Od ilu lat pracuje Pani w Bartoszu? P. Dyr.: W Bartoszu pracuję od września 1991 roku. Natomiast w zawodzie nauczyciela pracuję już 31 lat. Red.: Co Pani najlepiej wspomina z dotychczasowej pracy? P. Dyr.: Najlepiej wspo... więcej »
 
 

Pierwsze miejsce w województwie i czwarte w kraju!...

Data dodania: 2019-04-16
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Understand” jest oparty na umiejętności rozumienia języka słuchanego. 24 pytania o różnym poziomie trudności i maksymalnie 45 minut na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Samo zr... więcej »
 
 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Data dodania: 2019-04-16
12 kwietnia br.w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie) zlokalizowanych w Zespole Pałacowo-Parkowym Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy  i Umiej... więcej »
 
 

Reymontowskie tradycje wielkanocnego stołu w...

Data dodania: 2019-04-16
Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościoł więcej »
 
 

Maturzyści z "Bartosza" na Jasnej Górze

Data dodania: 2019-04-16
Jasna Góra to miejsce skupiające rzesze wiernych, którzy pragną powierzyć Matce Boskiej Częstochowskiej wszystkie swoje troski i prośby. 12 kwietnia 2019 roku uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Gł... więcej »
 
 

LICEALIŚCI ZE SKŁODOWSKIEJ NA DNIU OTWARTYM...

Data dodania: 2019-04-16
Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie jest szkołą partnerską Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego z tej szkoły brali udział 10 kwietnia 2019r.  w Dniu Otwar... więcej »
 
 

Mundurówka uczciła pamięć o partyzantach gen....

Data dodania: 2019-04-16
Uczniowie Liceum Służb Mundurowych ZS nr 1 w Opatowie wraz z nauczycielami p. Edytą Gwoździk i p. Markiem Frejlichem uczestniczyli w obchodach  75 rocznicy zwycięskiego starcia partyzantów oddziału gen. Antoniego Hedy ps. ... więcej »
 


Strona: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola