Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

,,Było Dzieciątko, Maryja, Józef, Trzej Królowie…”

Data publikacji: 2017-01-03, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
,,Było Dzieciątko, Maryja, Józef, Trzej Królowie…”

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Opatowie wystąpiły w Jasełkach, do których przygotowywały się pod czujnym okiem wychowawczyń już od początku grudnia. Na widowni Opatowskiego Ośrodka Kultury, w miejscu, gdzie przedszkolaki zaprezentowały swoje przedstawienie, zasiedli rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Ta uroczystość jest już tradycją przedszkola, odbywa się cyklicznie dostarczając oglądającym wielu najmilszych, niecodziennych wrażeń.

Dzieci, z wszystkich grup przedszkolnych, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Odegrały sceny z narodzin Jezusa.

Było Dzieciątko, Maryja, Józef, Trzej Królowie, a także pasterze i aniołki. Każde dziecko dostało jakąś rolę. Oczywiście wszyscy występujący tego dnia byli bardzo podekscytowani, chętnie śpiewali kolędy i recytowali świąteczne wierszyki.

Ogromny wkład pracy w to przedstawienie wnieśli też rodzice przedszkolaków, którzy przygotowali swoim pociechom wspaniałe, jasełkowe stroje oraz wspomagali placówkę       w tworzeniu dekoracji świątecznych.

Uroczystość odbywała się w miłym i świątecznym nastroju, nie zabrakło życzeń, łamania się opłatkiem, czy wspólnego śpiewania kolęd.

redakcja, Źródło artykułu: umopatow.pl, Autor zdjęć: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola