Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

PIORiN - komunikaty sygnalizacyjne

Data dodania: 2019-04-05
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach Oddział w Opatowie informuje, że na stronie internetowej PIORiN ukazały się komunikaty sygnalizacyjne: więcej »
 
 

ŚDS Rekolekcje pt. "Oczyśćmy nasze serca"

Data dodania: 2019-04-05
04 kwietnia 2019 roku dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Ożarowie przeprowadzono wielkanocne rekolekcje pt. „Oczyśćmy swoje serca”. Rekolekcje przeprowadził wikariusz – ks. Paweł Solis. więcej »
 
 

Czwarty raz Świecimy na Niebiesko

Data dodania: 2019-04-04
Czwarty raz Świecimy na Niebiesko! Mamy znowu miesiąc kwiecień! Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie – czyli Opatowska Jedynka już czwarty rok realizuje w ramach g... więcej »
 
 

Pomóżmy Patrykowi Zawidzkiemu

Data dodania: 2019-04-04
Szanowni Państwo, mieszkańcy Opatowa i powiatu opatowskiego - W najbliższą niedzielę, na Kiermaszu Wielkanocnym na opatowskim Rynku, włączamy się w akcję charytatywną i pomagamy Patrykowi Zawidzkiemu. Zachęcam do dobryc... więcej »
 
 

15. edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach...

Data dodania: 2019-04-04
W zjednoczonej Europie językiem niemieckim posługuje się  bardzo duża grupa osób. Dla nas najistotniejszą informacją jest fakt, że jest to język narodowy naszego zachodniego sąsiada. Profesor Jolanta Kopacz od wielu lat... więcej »
 
 

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii, uczniowie...

Data dodania: 2019-04-03
Popularyzowanie wśród młodzieży zasad pierwotnej prewencji nowotworów, to główny cel jaki przyświecał spotkaniu edukacyjnemu zorganizowanemu w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach pt. „Nowotwory złośliwe- pro... więcej »
 
 

2 kwietnia, przypadała 14. rocznica śmierci Jana...

Data dodania: 2019-04-03
Pogrzeb Jana Pawła II, który miał miejsce 8 kwietnia 2005 roku w Rzymie, stał się największym w dziejach świata zgromadzeniem najważniejszych przedstawicieli globu. W pożegnaniu papieża Wojtyły wzięło udział dwieści... więcej »
 
 

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników 2019

Data dodania: 2019-04-03
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2004 a 2012r. Jednym z war... więcej »
 
 

Niebieski marsz w piątek na opatowskim rynku

Data dodania: 2019-04-02
W najbliższy piątek, 5 kwietnia, Opatów, po raz czwarty, w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, wyrazi solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm. Całość obchodów rozpocznie się o godzinie 9:45 w Opatowskim O... więcej »
 
 

Budynek Starostwa Powiatowego w Opatowie...

Data dodania: 2019-04-02
Rozświetlenie budynków na niebiesko zainaugurowało coroczną, edukacyjną kampanię fundacji JiM "Polska na niebiesko", szerzącą wiedzę o autyzmie. Starostwo Powiatowe w Opatowie podświetliliśmy na niebiesko. Aut... więcej »
 


Strona: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola