Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W związku z wejściem w życie od dnia 01/07/2013 roku zmian w gospodarce odpadami

Data publikacji: 2013-07-08, Data modyfikacji: 2013-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Opatów,

 W związku z wejściem w życie od dnia 01/07/2013 roku zmian w gospodarce odpadami stałymi na terenie Gminy Opatów, Urząd Miasta i Gminy oraz PGKiM sp. z o.o. informują, co następuje:

 

 • Odpady z terenu sołectw: Kobylany, Kochów, Strzyżowice, Gojców, Jagnin, Czerników Opatowski, Czerników Karski, Wąworków, Jałowęsy, Jurkowice, Marcinkowice, Tomaszów, Kornacice, Zochcin, Lipowa oraz Podole zostaną odebrane w dniu 13 lipca 2013 roku
 • Odpady z terenu sołectw: Adamów, Balbinów, Brzezie, Rosochy, Karwów, Tudorów, Nikisiałka Mała i Duża, Oficjałów, Okalina Kolonia i Okalina Wieś, zostaną odebrane w dniu 20 lipca 2013 roku.
 • W tych samych dniach dotychczasowy odbiorca nieczystości – Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki – odbierze stanowiące własność Związku pojemniki na śmieci.
  W okresie przejściowym, tj. najpóźniej do miesiąca sierpnia 2013 roku Mieszkańcy Gminy nie posiadający własnych pojemników gromadzić będą śmieci w specjalnie do tego celu dostarczonych workach o pojemności 120 litrów.

  Informujemy również, że w okresie przejściowym segregacja śmieci odbywać się będzie nie w czterech, ale w jednym worku, w którym należy umieszczać odpady ze szkła, plastiku, folii, papieru, tektury i metalu.

  Na terenie miasta Opatowa, odbiór nieczystości stałych do czasu opublikowania nowego harmonogramu odbywać się będzie w dotychczasowych terminach.

  PRZYPOMINAMY, ŻE OD 01 LIPCA 2013 ROKU ISTNIEJE BEZWZGLĘDNY OBOWIĄZEK WYSTAWIANIA PEŁNYCH POJEMNIKÓW NA ŚMIECI DO UTWARDZONEJ DROGI W DNIACH ODBIORU ODPADÓW, POD RYGOREM ICH NIE ZABRANIA.

   

  OPŁATA ZA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH

  Opłatę z tytułu odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na których powstają odpady komunalne z terenu Gminy Opatów należy dokonywać przelewem lub gotówką na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy
  w Opatowie prowadzony przez Bank Spółdzielczy w Kielcach Oddział Opatów:

   

  45 8493 0004 0120 0340 3795 0030

  Wysokość opłaty miesięcznej została wyliczona indywidualnie dla każdego właściciela nieruchomości w złożonej przez niego deklaracji. Opłatę za odbiór odpadów komunalnych należy wpłacać z góry bez wezwania co dwa miesiące w terminach:

  I termin: do 15 lipca – za miesiąc lipiec i sierpień,

  II termin: do 15 września – za miesiąc wrzesień i październik,

  III termin: do 15 listopada – za listopad i grudzień,

  itd. …………….

  Wpłata w banku bez dodatkowych prowizji i opłat.

  (Nie dotyczy budynków Spółdzielni Mieszkaniowej i Wspólnot Mieszkaniowych)

   

  Burmistrz Miasta i Gminy Opatów

  /Andrzej Chaniecki/

  UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
   
  Komentarze
  zonk   2013-07-14 13:25:24
  gdzie kupujecie worki i po ile?
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Puste pole z komentarzem
  Puste pole z podpisem
  Wyszukaj
   
  Kreska
  Kreska
  Dodaj artykuł
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opatowski

  Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

  Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola