Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z naukowcem w przedszkolu

Data publikacji: 2019-05-10, Data modyfikacji: 2019-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkanie z naukowcem w przedszkolu       Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Fizyki zagościł 8 maja 2019r. w Przedszkolu Publicznym w Opatowie. Spotkał się z naszymi najstarszymi przedszkolakami w ramach realizacji projektu pn. ,,Fizyka – pasja- społeczeństwo” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Funduszu Społecznego. Warsztaty naukowe pt. ,, Φ² (fi kwadrat) – Fizyczne Figle” prowadzone były w formie tzw. ,,kuglarstwa naukowego”. Pokazywały przede wszystkim, że zarówno fizyka jak i praca naukowców nie jest wcale nudna. Podczas zajęć, na wesoło, zaprezentowane zostały proste eksperymenty, które pomogą dzieciom lepiej zrozumieć otaczający świat. Ponadto, rozbudzą ich chęć samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na różne pytania. W część doświadczalnej asystentami pana fizyka zostawały nasze dzieciaki. Były przez to zachwycone, że z ich udziałem można było wyjaśnić wiele zjawisk fizycznych, które obserwujemy w codziennym życiu.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1800:spotkanie-z-naukowcem-w-przedszkolu&catid=88&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola