Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przystanek motocyklistów w Opatowie

Data publikacji: 2019-05-13, Data modyfikacji: 2019-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Przystanek motocyklistów w Opatowie Około 40 motocyklistów z całej Polski pojawiło się w sobotę 11 maja na przystanku w Opatowie, sformułowało kolumnę i wykonało rundę honorową dookoła rynku. Przyjechały osoby z Małopolski, Śląska, Wybrzeża, Warszawy, by podziwiać ciekawe zakątki regionu świętokrzyskiego. Przez kilka dni trwał w regionie zlot grupy motocyklowej Kompania ADV Poland. Miłośnicy jednośladów zwiedzali Świętokrzyskie. - Przyjeżdżają do nas sami, ale jeśli coś im się spodoba, to wrócą tu do nas z rodzinami - powiedział podczas spotkania w rynku burmistrz Grzegorz Gajewski, który jest pasjonatem motocykli i pokonuje olbrzymie dystanse na trenie kraju i Europy. - Jeśli są z daleka, to nie przyjadą na jeden dzień, ale, na przykład. na cały weekend. I o to nam chodzi, by promować Opatów. A mamy co pokazać i czym się pochwalić. Będziemy rozwijać turystykę i taka reklama bardzo jest nam potrzebna. Opatów leży na pięknym szlaku, ale nie jest odkryty.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1802:przystanek-motocyklistow-w-opatowie&catid=88&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola