Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie na temat OZE.

Data dodania: 2019-05-15
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej wraz Fundacją na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zapraszają mieszkańców obszarów wiejskich w szczególności rolników... więcej »
 
 

II Przegląd Talentów Osób Niepełnosprawnych...

Data dodania: 2019-05-15
10 05. 2019r. grupa wokalna „Siostry” ( Jolanta i Małgorzata) ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ożarowie wzięły udział w II Przeglądzie Talentów Osób Niepełnosprawnych „Piwniczka Talentów w Sandomierzu. Wykonał... więcej »
 
 

XVII Festiwal Działań Artystycznych osób...

Data dodania: 2019-05-15
13 maja 2019r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ożarowie wzięli udział w XVII Festiwalu Działań Artystycznych osób Niepełnosprawnych w Staszowie. W prezentacji estradowej wystąpili: Natalia C. ,Julita M., Grzeg... więcej »
 
 

Przerwa w dostawie wody

Data dodania: 2019-05-14
INFORMACJA PGKiM Sp. z o.o. informuję, iż w dniu 15.05.2019 r. w godz. 07.30 - 08.30 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Rosochy.    Zarząd Spółki przeprasza o... więcej »
 
 

Informacja w sprawie zgłaszania projektów do...

Data dodania: 2019-05-14
Informacja w sprawie zgłaszania projektów do realizacji w ramach Opatowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Propozycje projektów do zrealizowania w ramach „Opatowskiego Budżetu Obywatelskiego ... więcej »
 
 

Potencjał turystyczny Świętokrzyskiego tematem...

Data dodania: 2019-05-14
W Sandomierzu obradowała Społeczna Rada Turystyki. W posiedzeniu wzięła udział wiceminister sportu i turystyki, poseł Anna Krupka. Jednym z tematów spotkania, które organizowało Ministerstwo Sportu i Turystyki była miedz... więcej »
 
 

Dzień Pielęgniarki i Położnej w opatowskim szpitalu

Data dodania: 2019-05-14
12 maja Dzień Pielęgniarki i Położnej. W związku ze świętem, Tomasz Staniek, starosta opatowski wraz z wicestarostą Małgorzatą Jalowską i prezesem spółki Top Medicus, Jarosławem Seweryńskim podziękowali za pracę i... więcej »
 
 

Opatowska Noc Muzeów

Data dodania: 2019-05-14
Już w najbliższą sobotę, 18 maja, w ramach Opatowskiej Nocy Muzeów zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej ogólnopolskiej akcji nocnego zwiedzania. Bezpłatnie opatowskie podziemia można będzie zwiedzić 18 maja w godz... więcej »
 
 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej...

Data dodania: 2019-05-14
Rada Miejska przyjęła sprawozdanie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który utrzymuje sieć wodociągową i sieć kanalizacyjną, dba o porządki i częściowo o budownictwo komunalne. - Ze sprawozdania wynika, więcej »
 
 

Trzy wąwozy do umocnienia

Data dodania: 2019-05-14
Służby Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego kontrolowały wniosek gminy dotyczący umocnienia wąwozów lessowych. Obecnie samorząd czeka na formalną decyzję o przyznaniu środków na te zadania, które planowane są do ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola