Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkoła Podstawowa nr 2 Opatów. Ślubowanie pierwszoklasistów.

Data publikacji: 2013-10-25, Data modyfikacji: 2013-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Po miesięcznym okresie przeznaczonym na aklimatyzację do warunków szkolnych w SZS nr 2 w Opatowie odbyło się pasowanie na uczniów. Od tego momentu pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi uczniami. Ślubowanie uczniów klas I weszło na stałe do tradycji szkoły i stanowi część jej ceremoniału.

Odświętnie ubrani pierwszoklasiści przybyli w towarzystwie swoich rodziców. Takie wydarzenie jak ślubowanie to ogromne przeżycie nie tylko dla jego głównych bohaterów, ale także dla rodziców, którzy z wielkim przejęciem obserwowali pierwsze poważne występy swoich pociech. Uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.    

    Debiutantom towarzyszyli starsi koledzy i koleżanki, którzy dzielnie wspomagali ich występ. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę, a pani dyrektor Joanna Bińczak dokonała symbolicznego pasowania na uczniów. Wychowawczynie M. Grześkiewicz, T.Denkowska, L. Czajkowska wręczyły uczniom legitymacje szkolne , pamiątkowe dyplomy i upominki.

Po uroczystym pasowaniu pani dyrektor Joanna Bińczak życzyła uczniom klas pierwszych dużo wytrwałości, radości ze zdobywania wiedzy, z osiąganych sukcesów i dobrego samopoczucia w szkole. Ostatnim miłym akcentem uroczystości było spotkanie w klasie i wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i wychowawców.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola