Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pokazy pofestiwalowe „9 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy”.

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 22 października br. w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury odbyły się pokazy pofestiwalowe „9 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  Żydowskie Motywy”. W sumie publiczność mogła zobaczyć osiem filmów w trzech blokach czasowych: o godz. 9:00, 11:00 i 16:00.

W projekcjach filmów („ Arnost Lustig”, „Nazywaj mnie Żydem”, „Terytoria”, „Batman na przejściu granicznym”, „I to wszystko zamienia się w taniec”, „Dziesiąta kropla”, „Szukając gwiazd”, „W poszukiwaniu straconego dzieciństwa”)uczestniczyła młodzież na co dzień kształcąca się w  Zespole Szkół Nr 1  w Opatowie, Samorządowym Zespole Szkół Nr 1 Opatowie, Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie oraz Ośrodku Kształcenia Zawodowego ZDZ w Opatowie. W kilku słowach dyrektor OOK Andrzej Klimont przybliżył młodzieży tematykę prezentowanych filmów. „Za chwilę na dużym ekranie obejrzymy filmy poświęcone narodowi żydowskiemu, jego tradycji,  tożsamości narodowej i kulturowej, a także historii na przestrzeni dziejów”.

 Bezpłatne pokazy zorganizowane zostały przez Urząd Miasta i Gminy Opatów oraz Opatowski Ośrodek Kultury w siedemdziesiątą pierwszą rocznicę deportacji mieszkańców Opatowa pochodzenia żydowskiego w 1942 roku.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola