Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opatowskie targi budowlane.

Data publikacji: 2013-04-22, Data modyfikacji: 2013-04-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Około 60 stoisk prezentowało swoje wyroby i usługi na Targach Budowlanych Opatów 2013, które odbyły się w niedzielę, 21 kwietnia.     

        Przybyli wystawcy z całej Polski, między innymi Gdyni, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Gliwic, Mińska Mazowieckiego, Jarosławia, Łodzi. Lokalne środowisko reprezentowały firmy: Twój Dom Consulting, pan Stec – Hydrotech, Iglaki pani Skrok, Galeria Drzwi i Okien Diament.

        - Ta impreza ma funkcję promocyjną, edukacyjną, bo przecież wszyscy jesteśmy zainteresowani coraz lepszym budownictwem i tańszym, nowymi technologiami – powiedział podczas otwarcia targów burmistrz Andrzej Chaniecki. – Gdy nauka łączy się z praktyką, zawsze jest pozytywny efekt. Słowa budowa, budownictwo niosą dobre konotacje, emocje, dzięki nim powstają właściwe relacje między ludźmi.

Burmistrz Andrzej Chaniecki przypomniał, że gmina przygotowuje tereny pod inwestycje, prowadzi wiele budów, złożyła dokumenty o wydanie zgody na utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej i to napawa optymizmem. Dopracowuje sprawy formalne i organizacyjne, przedstawia nowe propozycje. - Jesteśmy administracją samorządową przyjazną inwestorom – podkreślił burmistrz. - Inaczej sobie tego nie wyobrażam, chociaż jako kraj nie należymy w świecie do tych, które sprzyjają inwestorom. Politycy powinni to sobie wziąć do serca i tworzyć przepisy bardziej przyjazne.     

Na gościnnej ziemi opatowskiej powitał wszystkich wystawców starosta opatowski Bogusław Włodarczyk. Przypomniał, że Opatów słynął kiedyś jako punkt handlowy i samorząd chce, by tak to było dalej i by wszystkie firmy tu przyjeżdżały i otwierały swoje przedstawicielstwa.

Dość ciekawie podczas targów prezentowało się stoisko Akademii Murowania, czyli miasteczka budowlanego, gdzie odbywały się pokazy murowania ścian i stropów w nowej technologii. Weber pokazał nowy tynk dekoracyjny, profesjonalne izolacje – nowinki, które każdy wykonawca i inwestor powinni znać, by były jak najmniejsze straty ciepła .

        Licznie prezentowały się też instytucje, które wspierają budownictwo, banki udzielające kredytów, ubezpieczenia. Odbywały się liczne konkursy, między innymi bezpieczny rzemieślnik, nad którym patronat objęła Państwowa Inspekcja Pracy. Spore zainteresowanie wywołało stoisko developera z Ostrowca Świętokrzyskiego, który proponował do nabycia mieszkania. Ze swoimi stoiskami prezentowały się też miasto i gmina Opatów oraz powiat opatowski jako główne podmioty w początkowym procesie legislacyjnym, czyli otrzymania warunków zabudowy i pozwolenia na budowę.

        Ciekawe były stoiska Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej Curie z Ożarowa, Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, Licem Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego, które niedawno podpisało umowę o współpracy z Politechniką Świętokrzyską.

        Świetna pogoda sprzyjała mieszkańcom, którzy chętne odwiedzali stoiska i zapoznawali się z nowymi materiałami i technologiami budowlanymi. Gwiazdą targów był Andrzej Cierniewski, który wystąpił z interesującym koncertem.

        To była już trzecia edycja targów, które odbyły się dzięki gminie Opatów, powiatowi opatowskiemu i firmie Twój Dom Consulting Joanna Młynarska.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola