Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

koncert upamiętniający bohaterów Powstania Warszawskiego

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Koncert upamiętniający bohaterów Powstania Warszawskiego Młodzi artyści z Opatowskiego Teatru Muzycznego już po raz piąty zaprezentowali koncert upamiętniający bohaterów Powstania Warszawskiego. Dzięki uprzejmości ks. dr Michała Spocińskiego, to artystyczne wydarzenie odbyło się w Kolegiacie Św. Marcina w Opatowie. 1 sierpnia 2018 r o godz. 17.00 dżwięk syreny przypomniał opatowianom o 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast o godz. 18.30 rozpoczął się koncert ''Gdzie są chłopcy, gdzie dziewczęta z tamtych lat? ''. Scenariusz wspomnianego spektaklu muzycznego został opracowany przez Edytę Gwoździk, która go także wyreżyserowała. Wokaliści zostali przygotowani przez Magdalenę Szemraj, która była odpowiedzialna za stronę muzyczna tego przedsięwzięcia.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1601:koncert-upamietniajacy-bohaterow-powstania-warszawskiego&catid=82&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola