Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W kobylanach duży plac zabaw

Data publikacji: 2013-06-11, Data modyfikacji: 2013-06-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Przy Szkole Podstawowej w Kobylanach otwarto nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Uroczystość połączono z rozgrywkami sportowymi, grami i zabawami.

Zamontowane urządzenia, huśtawki, pochylnie, ścianki wspinaczkowe, pomosty, równoważnie, drążki do ćwiczeń, mają wszelkie atesty i certyfikaty. Są stabilne i bezpieczne dla dzieci. - Popieram takie inicjatywy – powiedział podczas uroczystości burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki. - Do takich projektów będziemy się przyłączać. Obecnie na terenie gminy planujemy budowę dwóch podobnych placów zabaw.

Obecny podczas spotkania starosta opatowski Bogusław Włodarczyk pochwalił zaangażowanie i pracowitość mieszkańców skupionych w Stowarzyszeniu Wiejskim „Nasze Kobylany” na czele z prezes Anetą Bławat, która jest jednocześnie sołtysem.

Uczniowie ze szkoły podziękowali Anecie Bławat i wręczyli jej dyplom „Przyjaciela Szkoły”. Zaproszeni goście otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci pamiątkowe godła gminy i powiatu. Odbyły się liczne prezentacje artystyczne i taneczne. Wręczono puchary zwycięskim drużynom sportowym. Nauczyciele przeprowadzili zabawy konkursowe. Na koniec wszyscy uczestniczyli we wspólnym grillowaniu i poczęstunku.

Koszt urządzeń zamontowanych przy szkole to prawie 32 tys. zł, z tego 25 tys. stanowi dofinansowanie Lokalnej Grupy Działania, pozostała kwota - wkład własny, który stowarzyszenie otrzymało z gminy oraz od sponsorów, między innymi od firmy AGC z Opatowa.

W uroczystości, oprócz już wymienionych osób, wzięli udział: radny gminy Artur Kagulewicz, dyrektor Lokalnej Grupy Działania Władysław Duda, ksiądz Piotr Madej, siostra Halina Kawalec, dyrektor szkoły Marta Popek, nauczyciele, rodzice.

W zorganizowaniu poczęstunku pomogły firmy: Ubojnia i Zakład Masarski Cybula, Chodorek, Cukiernia „U Szarego”, Piekarnia Jasiński oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola