Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Upamiętnienie 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Upamiętnienie 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Opatowie upamiętniono 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, o godz. 17.00 nadany został akustyczny sygnał alarmowy, następnie delegacje władz miasta na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jackiem Chebą i burmistrzem Andrzejem Chanieckim, kombatantów, instytucji, organizacji i środowisk kulturalno – oświatowych oddały hołd oraz złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku na opatowskim rynku. O godzinie 18.30 w kolegiacie opatowskiej odbył się koncert w wykonaniu Opatowskiego Teatru Muzycznego.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1600:upamietnienie-74-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego-w-opatowie-upamietniono-74-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego-o-godz-17-00-nadany-zostal-akustyczny-sygnal-alarmowy-nastepnie-delegacje-wladz-miasta-na-czele-z-przewodniczacym-rady-miejskiej-jackiem-cheba-i-burmistrzem-andrzejem-chanieckim-kombatantow-instytucji-organizacji-i-srodowisk-kulturalno-oswiatowych-oddaly-hold-oraz-zlozyly-w&catid=82&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola