Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie dotyczące budowy obwodnicy Opatowa.

Data publikacji: 2013-12-06, Data modyfikacji: 2013-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Drugiego grudnia br. w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie dotyczące budowy obwodnicy Opatowa.

W spotkaniu uczestniczyli posłowie PiS Maria Zuba i Jarosław Rusiecki, posłowie PO Artur Gierada i Lucjan Pietrzczyk, dyrektor GDDKiA w Kielcach Ewa Sayor, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Wojciech Borzęcki, Starosta Powiatu Opatowskiego Bogusław Włodarczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowie Tomasz Staniek, Przewodniczący Społecznego Komitetu Poparcia Budowy Obwodnicy Adam Roszczypała oraz mieszkańcy Opatowa.
Wszyscy zebrani zgodnie twierdzili, że nie ma żadnych wątpliwości  co do tego,  iż budowa obwodnicy dla Opatowa  jest konieczna. Problemem jest kiedy powstanie i czy w nowej perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020 inwestycja ta zostanie wpisana do realizacji. Takiej decyzji potrzebujemy - mówił poseł  PiS Jarosław Rusiecki .

Poseł Pietrzczyk mówił: „Ja nie złożę żadnych obietnic. Dostarczę informację. W Opatowie przeważa warstwa polityczna. Obwodnica na pewno będzie, problem tylko kiedy”. Mieszkańcy oburzeni wypowiedzią posła krzyczeli: „Mniej polityki więcej konkretów Panie pośle”.
Poseł Maria Zuba zaproponowała aby powołać ponadpartyjny parlamentarny zespół składający się ze świętokrzyskich   parlamentarzystów, który przekona  decydentów o potrzebie budowy, a także o wygospodarowaniu środków finansowych na budowę obwodnicy Opatowa.
Organizatorem debaty był Społeczny Komitet Poparcia Budowy Obwodnicy Opatowa.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola