Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rycerze z Opatowa na Targach Agrotravel

Data publikacji: 2013-04-09, Data modyfikacji: 2013-04-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Rycerze z Opatowa prezentowali się podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które odbyły się w Kielcach od 5 do 7 kwietnia. Byli ozdobą stoiska. Lokalnej Grupy Działania Powiatu Opatowskiego.

– W atrakcyjny sposób pokazywaliśmy walory Opatowa i zachęcaliśmy do odwiedzenia naszego miasta – mówi Jarosław Czub, który dowodził grupą rycerską. – Przyjechały z nami damy dworu, które na scenie tańczyły z naszymi rycerzami. Daliśmy świetny pokaz walk i umiejętności rycerskich.

Rycerze świetnie prezentowali się w pięknych strojach z okresu późnego średniowiecza, bardzo kolorowych. Posiadali różnorodne uzbrojenie. To była zwarta, różnokolorowa grupa 15 rycerzy.

Stroje i uzbrojenie rycerze zawdzięczają LGD Powiatu Opatowskiego, która znalazła na to środki. – Udało nam się wesprzeć rycerzy – nie ukrywa dyrektor LGD Powiatu Opatowskiego Władysław Duda. – Promujemy ich tutaj wspólnie z innymi gminami, które do nas należą, Ożarowem, Wojciechowicami, Tarłowem, Iwaniskami.

Rycerze wystąpili podczas piątej już z kolei edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, która zgromadziła rekordową liczbę publiczności. Nie brakowało tu wspaniałych atrakcji, konkursów, świetnych prezentacji.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola