Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PZPPF członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Data publikacji: 2017-09-03, Data modyfikacji: 2017-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
PZPPF członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

1 września br. Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego dołączył do grona członków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W ramach ZPP przedstawiciele krajowego przemysłu farmaceutycznego chcą pracować na rzecz skutecznego stymulowania rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

Dołączając do ZPP postawiliśmy przed sobą ambitne cele. Wierzymy, że razem możemy wypracowywać rozwiązania, które będą efektywnie wspierać rozwój polskiej gospodarki. Chcemy by głos krajowych producentów leków, inwestujących w badania, tworzących wysoko wyspecjalizowane miejsce pracy i pozytywnie wpływających na bilans handlowy Polski, był elementem dialogu społecznego. Liczymy, że możliwość korzystania z profesjonalizmu i bogatego doświadczenia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców poprawi dostęp do skutecznych, bezpiecznych i dostępnych cenowo leków. Należy podkreślić, że korzyści z rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego to wzrost gospodarczy kraju, rozwój nowoczesnych technologii i bezpieczeństwo zdrowotne obywateli – podkreślił Zdzisław Sabiłło, prezes PZPPF.

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego działa na rzecz ochrony praw krajowych producentów leków oraz reprezentuje zrzeszone w nim podmioty wobec organów władzy, administracji rządowej, samorządu terytorialnego, związków zawodowych oraz organów Unii Europejskiej. Misją organizacji jest zapewnienie wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktów leczniczych. PZPPF zrzesza obecnie 18 krajowych producentów leków.

Kluczowym celem ZPP jest inicjowanie i wspieranie wszelkich działań zmierzających do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania Unii Europejskiej, a tym samym wyrównania szans konkurencyjnych między polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami. Związek w Brukseli reprezentuje interesy sektora polskich przedsiębiorstw. Jednym z najważniejszych obszarów działalności jest integracja i podjęcie wspólnej aktywności z innymi organizacjami pracodawców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

PZPPF, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola