Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program -"Nie ma jak Polska".

Data publikacji: 2013-04-22, Data modyfikacji: 2013-04-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 21 kwietnia w Opatowie przy Bramie Warszawskiej kręcono materiał do odcinaka serialu turystyczno krajoznawczego „Nie ma jak Polska”, który zostanie wyemitowany 5 maja o godz. 11.20. program TVP 1

„Nie ma jak Polska” to program turystyczno-krajoznawczy, emitowany po raz pierwszy na antenie TVP1, a następnie powtarzany przez TVP Polonia i TVP Historia. Prezenterami programu są Maciej Orłoś i Anna Karna. Program prezentuje interesujące regiony i miejscowości Polski, szczególnie ich zabytki, przyrodę, a także potrawy regionalne. W każdym odcinku prezenterzy poruszają się indywidualnie dwiema różnymi trasami, zaś telewidzowie w SMS-owym głosowaniu wybierają, czyja trasa była ciekawsza. Osoba, która przegrała głosowanie, w następnym odcinku musi zrobić coś, czego dotychczas nie robiła.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola