Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program Dobry Start - informacje.

Data publikacji: 2018-07-05, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Baćkowicach informuje, że jest realizatorem Programu "Dobry Start" na terenie Gminy Baćkowice. Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wsparcie otrzymać może 4,6 mln uczniów. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód. Od 1 lipca wniosek o świadczenie dobry start można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej. Przyjmowanie wniosków o świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Baćkowicach (dla osób zamieszkujących na terenie Gminy Baćkowice) lub za pośrednictwem poczty rozpocznie się 1 sierpnia. Ośrodek Pomocy Społecznej zaleca ostrożność i przestrzega przed oszustami. Ci bowiem mogą podszywać się pod OPS, wysyłając wiadomości mailowe z linkiem lub prośbą o podanie numeru konta w celu dokonania przelewu świadczenia lub kliknięcia w link. Warto mieć świadomość, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Baćkowicach nie wysyła takich wiadomości i nie prosi o numer konta, a wysyłana przez OPS wiadomość e-mail o przyznaniu świadczenia ma charakter czysto informacyjny. W wiadomości od Ośrodka nie znajdzie się prośba ani o odpowiedź, ani o kliknięcie w jakikolwiek link.

Pełna treść wiadomości na: backowice-gmina.pl/start-en/103-ogloszenia/392-program-dobry-start-informacje
backowice-gmina.pl, Źródło artykułu: backowice-gmina.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola