Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowalnie sezonu w sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

W Opatowie członkowie sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowali sezon. Na spotkaniu 14 grudnia br. wręczono puchary oraz dyplomy za osiągnięcia w lotach gołębi w 2013 roku, które wręczyła p. Monika Kościołek – sekretarz Gminy Opatów.

Pierwsze miejsce w lotach dorosłych gołębi z niemieckiej miejscowości Brunszwik wywalczyły ptaki Andrzeja Mazura, drugie Jarosława Masternaka, a trzecie - gołębie Jarosława Strzępskiego. W lotach młodych gołębi z Ostrzeszowa pierwsze miejsce zdobyły gołębie Mirosława Dziewisza, drugie miejsce Arkadiusza Małkowskiego, trzecie miejsce Piotra Sobolewskiego.

 

Jak powiedział Sławomir Zimoląg hodowca gołębi z Nikisiałki Dużej rok dla 2013 nie był najlepszy dla hodowców gołębi, choć nie brakowało znaczących sukcesów. Samica p. Zimoląga zajęła 1 miejsce w locie z Paryża a dwa samce Andrzeja Mazura zakwalifikowały się do reprezentacji okręgu w kategorii standard.

W poszczególnych kategoriach pierwsze trzy miejsca zajęli:

- w kategorii - Open - młode gołębie - I miejsce wywalczyły ptaki Arkadiusza Małkowskiego, II Jarosława Strzępskiego, a III miejsce Jarosława Masternaka.

- w kategorii - Open - dorosłe - I miejsce zajęły gołębie Andrzeja Mazura, II - Jarosława Masternaka, a III - Sławomira Zimoląga.

- w kategorii - Open typowane dorosłe:

I miejsce wywalczyły ptaki Andrzeja Mazura, II miejsce Sławomira Zimoląga, III Jarosława Masternaka

- w kategorii - Open typowane młode: I miejsce wywalczyły gołębie Piotra Sobolewskiego, II Sławomira Marcjana, a III Arkadiusza Małkowskiego.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola