Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”

Data publikacji: 2013-10-16, Data modyfikacji: 2013-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 

5 października br. o godz. 9:00 w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury rozpoczęła się jedenasta edycja wielkiej akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Po raz kolejny Urząd Miasta i Gminy w Opatowie oraz OOK był współorganizatorem i gospodarzem imprezy, a dzieci znów wspaniale się bawiły. Akcja, w której udział wzięli policjanci, strażacy i lekarze niosła ze sobą treści związane z ogólnie pojętym bezpieczeństwem. Pierwszaki nauczyły się min. podstaw udzielania pierwszej pomocy, zasad zdrowego odżywiania i poruszania się w ruchu ulicznym, telefonów alarmowych, a to wszystko w formie zabawy, przy dźwiękach wesołej muzyki, z dużą dozą  poczucia humoru. W akcji jak zawsze wziął udział Jeż Edek- maskotka gazety „Echo Dnia”. Pod koniec eksperci zadawali dzieciom proste pytania  sprawdzające stan ich wiedzy, z czym uczniowie poradzili sobie na szóstkę z plusem. Po raz kolejny mieliśmy dowód na to, że akcja „Pierwszaki – zdrowo  i bezpiecznie do szkoły” przy dużej dawce pozytywnych emocji przynosi także wspaniałe efekty dydaktyczne.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola