Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w kadencji 2018-2023

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsza sesja Rady Miejskiej w kadencji 2018-2023 Podczas pierwszej radni wybrali przewodniczącego, którym został Marcin Słapek. Nowy burmistrz Grzegorz Gajewski podziękował mieszkańcom za wybór. Współpraca z każdym środowiskiem Wcześniej radni i burmistrz otrzymali zaświadczenia o wyborze od przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej. Po złożeniu ślubowania przez radnych stwierdzono prawomocność obrad i przyjęto porządek obrad. Na przewodniczącego Rady Miejskiej radni zaproponowali dwie osoby. W wyniku głosowania Marcin Słapek uzyskał 8 głosów, Magdalena Masternak – 7.   - Dziękuję państwu za wybór, będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby sesje przebiegały prawidłowo i aby każda wypowiedź była poszanowana – powiedział Marcin Słapek. - Zrobię wszystko, by praca między radnymi i burmistrzem układała się dobrze i satysfakcjonowała wszystkie strony. Chciałbym, by w nowej kadencji nasze społeczeństwo było owocem realnych i rzetelnych zmian na poziomie porozumienia samorządu gminnego i powiatowego.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1667:pierwsza-sesja-rady-miejskiej-w-kadencji-2018-2023&catid=82&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola