Belka
Sobota, 20 Lipca 2019   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opłatek z biskupem

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
            Opłatek z biskupem W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybył biskup diecezji sandomierskiej, ksiądz Krzysztof Nitkiewicz. Uczestniczyli w nim samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji współpracujących z miastem i gminą, policji, straży pożarnej, Sądu Rejonowego, Prokuratury Rejonowej, dyrektorzy placówek podległych gminie. Gospodarz spotkania, burmistrz Grzegorz Gajewski podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia. Przywitał znamienitych gości i nie ukrywał, że Boże Narodzenie to święta szczególne. - W imieniu samorządu miasta i gminy po raz pierwszy z tego miejsca składam na nadchodzące święta życzenia, by były błogosławione, szczęśliwe, spędzane w wyjątkowej atmosferze rodzinnej, w atmosferze zrozumienia, przebaczenia – powiedział Grzegorz Gajewski. - Życzę, by spełniały się wasze marzenia i byście umacniali się w dążeniu do tego, co sobie założyliście. Aby ziściły się plany, które mamy wobec naszego miasta i gminy. Byśmy co roku mogli spotykać się w gminie piękniejszej, bardziej przyjaznej, wymarzonej.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1685:oplatek-z-biskupem&catid=82&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola