Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy dworzec przy ulicy Sienkiewicza.

Data publikacji: 2013-04-29, Data modyfikacji: 2013-04-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Rada Miejska przyjęła w formie uchwały stanowisko o dworcu autobusowym. Za celową uznała zmianę jego lokalizacji z obecnej ulicy 1 Maja na ulicę Sienkiewicza.

Dworzec przy ulicy Sienkiewicza będzie miejscem obsługi podróżnych i odprawy autobusów komunikacji regularnej, zakończenia i rozpoczęcia obsługi kursów. Nowa lokalizacja zapewni prawidłowe funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego.

- Jestem głównym organizatorem zbiorowego transportu na swoim terenie i z tego obowiązku staram się wywiązywać – powiedział podczas sesji burmistrz Andrzej Chaniecki. - Przygotowujemy całościową koncepcję nowego dworca wspólnie z Panem Grzegorzem Lichotą z firmy Publima, na której działce powstanie nowy obiekt i przewoźnikiem, dyrektorem ostrowieckiego PKS, Panem Stanisławem Wodyńskim. Założyliśmy, że dworzec będzie już wybudowany jesienią, w końcu września, w październiku.

Burmistrz Andrzej Chaniecki zadeklarował, że gmina sfinansuje rozwiązania komunikacyjne. Zjazd na dworzec nie powinien kolidować z wjazdem do budynku Starostwa Powiatowego. Część gruntu w formie darowizny bezpłatnie przekaże główny inwestor na rozwiązania komunikacyjne, co z jego strony jest dobrym gestem, nie tak często spotykanym w biznesie.

        Obecnie inwestycja jest na etapie uzgodnienia koncepcji i projektowania. Prywatny inwestor, spółka Publima, sfinansuje budowę i wydzierżawi dworzec ostrowieckiemu PKS-owi. W tym rejonie powstanie też prawdopodobnie duży obiekt handlowo-usługowy.

Nowa lokalizacja dworca jest dobra. Obok będzie znajdować się targowisko, jest tu centrum miasta, zwarta budowa, w pobliżu znajdują się najważniejsze instytucje.

Dotychczasowy dworzec był skansenem i tego stanu rzeczy nie można było dalej tolerować. Zły stan techniczny obiektu oraz warunki obsługi podróżnych nie odpowiadały ogólnie przyjętym standardom i wymagały natychmiastowej poprawy.

W starym miejscu, przy ulicy 1 Maja, będzie jedynie przystanek dla wysiadających.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola