Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Korowód Niepodległości

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Korowód Niepodległości W ramach gminnych obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości w Opatowie pod hasłem Symbole Narodowe odbył się Korowód Niepodległości. Impreza była prawdziwą lekcją patriotyzmu o symbolach narodowych. Najmłodsi poznali genezę godła, flagi oraz hymnu oraz wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.Podczas spotkania dzieci dowiedziały się też jak należy zachowywać się podczas uroczystości państwowych o co zadbała podkom. Agata Frejlich z KPP w Opatowie. Uroczystość zakończyła się korowodem w barwach narodowych, który przeszedł na opatowski rynek gdzie zostały złożone znicze przed pomnikiem mjra Ludwika "Topora" Zwierzdowskiego.

Pełna treść wiadomości na: umopatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1633:korowod-niepodleglosci&catid=82&lang=pl&Itemid=729
umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola