Belka
Sobota, 20 Lipca 2019   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja KRUS - pomocnik rolnika.

Data publikacji: 2018-05-23, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
KRUS informuje, że od dnia 18 maja 2018 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018. Poz. 858). Przepisy te wprowadzają nowy status w ubezpieczeniu społecznym rolników – pomocnik rolnika, a także nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej – umowa o pomocy przy zbiorach, na podstawie której pomocnik będzie świadczył pomoc w gospodarstwie rolnika. Wprowadzone powyższą ustawą zmiany w przepisach ustawy o  ubezpieczeniu społecznym rolników oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych umożliwiają takim osobom podleganie ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskim z mocy ustawy  w zakresie ograniczonym tj ubezpieczenie wypadkowe, jak również ubezpieczeniu zdrowotnemu, zwanym dalej ubezpieczeniami w KRUS. Ulotka - pomocnik rolnika. Schemat procedury zgłaszania pomocnika do ubezpieczeń w KRUS. Tabela wysokości składki za maj 2018 r.

Pełna treść wiadomości na: backowice-gmina.pl/start-en/102-dla-rolnikow/383-informacja-krus-pomocnik-rolnika
backowice-gmina.pl, Źródło artykułu: backowice-gmina.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola