Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja dla rolników - susza.

Data publikacji: 2018-07-02, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Urząd Gminy w Baćkowicach informuje, że zgodnie z monitoringiem prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Puławy, na części obszaru Gminy Baćkowice (głównie część południowo-zachodnia) występuje zagrożenie suszą. Dane dotyczące kategorii gleb i rodzaju upraw zagrożonych suszą znajdują się na stronie internetowej Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej w Polsce - http://www.susza.iung.pulawy.pl. Znaleźć na niej można tabele zagrożenia suszą na poziomie Gminy Baćkowice oraz przejrzeć mapę podatności gleb na suszę. Z danymi tymi można zapoznać się również w Urzędzie Gminy w Baćkowicach. UWAGA! Zarządzeniem nr 60/2018 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 5 lipca 2018 r. zmienione zostały "Procedury szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej oraz budynkach mieszkalnych w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne". Na podstawie niniejszej zmiany, producent rolny do wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym, nie załącza uprzenio wymaganego wypisu z rejestru gruntów.

Pełna treść wiadomości na: backowice-gmina.pl/start-en/102-dla-rolnikow/391-informacja-dla-rolnikow-susza
backowice-gmina.pl, Źródło artykułu: backowice-gmina.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola