Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Festyn ze „Strefieniem”

Data publikacji: 2013-07-17, Data modyfikacji: 2013-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 14 lipca 2013r. przy Świetlicy Wiejskiej „Strefień” w Jurkowicach odbył się festyn dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Strefień – dzieciom, bezpieczne spędzanie wakacji”.

Imprezę zorganizowali członkowie Zespołu „Strefień”, a środki na nagrody i upominki były przekazane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie.

Podczas festynu odbyły się konkursy - piosenki, rysunku malowanego kredą na „deskach” świetlicy, konkurs na najlepszą zapowiedź telewizyjną (pogodynka, wiadomości, wiadomości sportowe, teleexpres) oraz zabawy sportowe: bieg w workach, biegi z jajkiem na łyżce, rzut piłką do kosza, skoki na skakance.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs zgaduj – zgadula - odgadywanie postaci z bajek oraz zabawy z latawcem wraz z konkursem na najwyższy lot. Na zakończenie festynu członkowie zespołu przygotowali dla uczestników ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło też poczęstunku na słodko. Każde dziecko dostało maskotkę i drobny upominek . Na zakończenie dzieci miały zorganizowaną zabawę muzyczną.

UM Opatów, Źródło artykułu: www.umopatow.pl, Autor zdjęć: UM Opatów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola