Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Festyn rodzinny

Data publikacji: 2012-08-27, Data modyfikacji: 2012-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Festyn rodzinny

W dniu 26 sierpnia br w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się festyn rodzinny „Profilaktyka wstępem do zdrowia i bezpieczeństwa".

Organizatorami imprezy byli :Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie i Opatowski Ośrodek Kultury.

Festyn miał na celu przybliżenie zagadnień z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki adresowanej do wszystkich grup wiekowych mieszkańców naszego miasta. Odbyła się prelekcja z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, przeprowadzona przez specjalistę uzależnień, konkurs z zakresu uzależnień przeprowadzony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pomimo niezbyt przyjemnej aury uczestnicy festynu mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez Komendę Powiatową Policji w Opatowie, pokazie udzielania pierwszej pomocy zaprezentowanym przez Powiatową Komendą Państwowej Straż Pożarnej w Opatowie. Uczestnicy festynu mieli możliwość zapoznania się z działaniami z zakresu bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych dzięki obecności przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Opatowie. Ponadto widzowie mieli możliwości dokonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi przeprowadzonego przez pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opatowie. Uczestnicy zostali zapoznani z programem realizowanym przez Gminę Opatów pn. Bezpieczni.

W trakcie imprezy rozdawane były materiały kampanii Zachowaj Trzeźwy umysł i Postaw na rodzinę.

Festyn został urozmaicony występami zespołu „Szarotka", Hufca Rycerstwa Opatowiskiego, solistów Studia Piosenki, pokazami tanecznymi w wykonaniu Klubu Tańca Towarzyskiego „Promenada".

 

umopatow.pl, Źródło artykułu: umopatow.pl, Autor zdjęć: umopatow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola