Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czerwona Nitka - apel Wojewody Świętokrzyskiego.

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach brakuje krwi. Stany magazynowe z dnia na dzień ulegają drastycznemu zmniejszeniu, dlatego zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców miast i gmin o oddawanie krwi, która dla wielu jest "darem życia".W okresie wiosenno - letnim coraz mniej osób decyduje się na oddanie krwi, która w tym czasie jest szczególnie ważna. Jeżeli danej grupy krwi zabraknie, wstrzymane mogą zostać planowane zabiegi i operacje - co zagraża życiu pacjentów.

Pełna treść wiadomości na: backowice-gmina.pl/start-en/103-ogloszenia/385-czerwona-nitka-apel-wojewody-swietokrzyskiego
backowice-gmina.pl, Źródło artykułu: backowice-gmina.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
opatowski

Powiat opatowski - powiat w województwie świętokrzyskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Opatowie. Do powiatu przynależy 8 gmin: Opatów, Ożarów Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice; i dwa miasta: Opatów i Ożarów. Powiat opatowski powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

Rozwój swojej turystyki opiera na intensywnej promocji gospodarstw agroturystycznych. Wynikiem współpracy gmin jest organizacja ścieżek zdrowia i ścieżek rowerowych. W samym Opatowie zwiedzić z całą pewnością trzeba romańską kolegiatę p.w. św. Marcina. Imponująca budowla powstała w XII w. jest jednym z najcenniejszych zabytków romańskiej architektury w skali całego kraju. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny o. o. Bernardynów. W nim to znajdziemy główny ołtarz wykonany w latach 1770-75 przez znamienitego rzeźbiarza Macieja Polejowskiego.

Do stolicy powiatu dojechać można drogami krajowymi nr 9 i 74.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola